KURUMSAL

TARİHÇEMİZ

1960 yılında geçimini temin etmek amacı ile Kayseri’den Adana’ya gelen Hacı Osman Hızal ticaret hayatına ilk adımlarını burada atmıştır.

Muhtelif gıda ürünlerinin alım ve satımı ile başladığı bu ticaretine daha sonraki dönemlerde et ve süt ürünlerine ağırlık vererek devam etmiştir. Bir zaman sonra büyük oğlu Hacı Ömer Hızal’ı yanına alır ve et ve süt ürünleri ticaretini geliştirir.

Döneminin zor şartlarına aldırış etmeden sırtında heybeyle başlayan daha sonra motorlu araçlarla devam eden ticaretiyle bugünlerin hayalleri kurulur, temelleri atılmaya başlanır.

Bu sektörde küçük yaşlardan itibaren bulunan, her türlü zorluğun üstesinden gelen ve çalışma disiplininden hiçbir zaman vazgeçmeyen Hacı Ömer Hızal ve kardeşleri 1995 yılına gelindiğinde Kayseri’de 3,650 m²’lik arazileri üzerine kurdukları 3,000 m² kapalı alana sahip fabrikada et ve et ürünleri üretimine başladı.

1995 yılında Kayseri, İstanbul ve  Adana’da açılan Bölge Müdürlükleri ile Hızal Gıda Sanayi ve Tic.Ltd. Şti. hizmet ağını tüm Türkiye olarak genişletti.

Bugün Hızal Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. hız kesmeden yatırımlarına devam etmektedir. Kayseri İncesu Organize Sanayi Bölgesi’nde 35,000 m²’lik kendi arazisi üzerine kurulu et ve süt ürünleri üretim tesisi inşaatına devam edilmektedir. Bu sayede sucuğun ve pastırmanın ana vatanı olan Kayseri’de bir aile şirketi olarak kurulan Hızal Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. yerli ve milli sermayesiyle vatandaşlarımızın sofralarını zenginleştirmeye ve lezzetlendirmeye devam etmektedir.

DAMAK ZEVKİNİ, BİLENLERİN MARKASI.

Facebook
Twitter
YOUTUBE